نظم سوره نور از نظر ریاضی

تعداد نظرات : 0

1-سوره نور سوره 24 قرآن هست یا 4 فاکتوریل (!4=4*3*2*1)

2-ارزش ابجدی نور برابر 256 است یعنی 4 به توان 4 (256=4*4*4*4)

3-سوره نور 64 آیه دار یعنی 4 به توان 3 (64=4*4*4)

4-در آیه 4 سوره نور عدد 4 آمده است.


برچست ها :
تعداد بازدید : 45
     

اشاره به تقسیم میتوز در قرآن

تعداد نظرات : 0

یَا أَیُّهَا الْإِنسَانُ مَا غَرَّکَ بِرَبِّکَ الْکَرِیمِ ﴿۶﴾ الَّذِی خَلَقَکَ فَسَوَّاکَ فَعَدَلَکَ ﴿۷﴾ فِی أَیِّ صُورَةٍ مَّا شَاء رَکَّبَکَ ﴿۸﴾  

 

ای انسان چه شد که به خدای کریم و بزرگوار خود مغرور گشتی.آن خدایی که تو را از عدم بوجود آورد به صورت کامل و تمام بیاراست و سپس اعتدال بخشید-حال انکه به هر صورتی که خواستی خلق را توانستی کرد. 

سوری انفطار 6-8 

 

1-انسان آفریده می شود2-بعد از مدتی به اندازه های مساوی تقسیم می شود(واژه ی تعدیل)یعنی تقسیم کردن به عدل3-پس از مدتی از تقسیم به تعادل می رسد4-به توازن رسیدن آغاز به شکل گرفتن به شکلی که از پیش تعین شده بود می رسد. 

  

مرحله ی اول  

پس از رسیدن اسپرم به تخمک و ترکیب شدن آنها با هم سلول اولیه درست می شود.  

 

مرحله ی دوم 

پس از مدت کوتاهی پس از آفرینش اولین تقسیم سلولی  صورت می گیرد.ابتدا به دوقسمت سپس به چهار قسمت مساوی سپس به هشت قسمت مساوی سپس به شانزده و سی ودو قسمت مساوی تقسیم می شود. 

 

در مرحله ی سوم 

در اولین سلول مواد غذایی موجود در سیتوپلاسم بطور مساوی میان سی دو سلول بطور مساوی تقسیم می شود و نسبت مواد غذایی موجود در سیتو پلاسم مساوی می شود(با توجه به میزان نیاز هسته)و به تعادل می رسد. 

در مرحله ی چهارم انسان پس از تعادل یافتن آغاز به شکل گرفتن به شکلی که از پیش تعین شده می رسد. 

شکل و شمایل و خصوصیات جنین همانطور که در ایه مطرح می کند پیش از اینکه جنین شکل بگیرد.وجود داشته که بصورت کد DNA در هسته ی سلول ها وجود داشته است.برچست ها :
تعداد بازدید : 41
     

درمان آب مروارید

تعداد نظرات : 0

يک پزشک مصري موفق شد با الهام از آيات سوره يوسف (ع) داروي درمان آب مرواريد را بسازد. 

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران (ايکنا) به نقل از روزنامه «يمن‌تايمز»، اين دارو که «داروي قرآن» نام دارد، توسط دکتر عبدالباسط محمد و با استفاده از ترکيبات موجود در عرق بدن انسان ساخته شده است. 

دکتر عبدالباسط محمد درباره نحوه الهام از آيات قرآن بري ساخت اين دارو مي‌گويد: يک روز صبح در حال خواندن سوره يوسف(ع) بودم که آيات 84 تا 93 اين سوره نظر مرا جلب کرد. حضرت يوسف (ع) که اکنون عزيز مصر است، در آيه 93 خطاب به برادران خود مي‌گويد: «حال اين پيراهن مرا ببريد و بر روي صورت پدرم بيندازيد تا بينا شود. 

حضرت يعقوب(ع) در فراق فرزند خود يوسف (ع) بسيار گريه مي‌کند و بر اثر اين گريه‌ها چشم‌هايش سفيد شده و بينايي خود را از دست مي‌دهد. اما با انداختن پيراهن يوسف (ع) بر روي چشمان پدر، بينايي حضرت يعقوب (ع) بازمي‌گردد. 

او مي‌افزايد: من با خود فکر کردم که چه چيز در پيراهن يوسف (ع) مي‌توانست اثر شفابخش بر چشمان يعقوب(ع) گذارد و سرانجام به اين نتيجه رسيدم که چيزي جز عرق بدن يوسف (ع) نمي‌تواند عامل بينايي چشمان پدر باشد. با مطالعه بر روي ترکيبات عرق انسان و آزمايش آن بر روي خرگوش‌ها به نتايج مثبتي دست يافتم. پس از آزمايش داروي خود بر روي 250 بيمار مبتلا به آب مرواريد و احراز 99 درصدي اثربخشي اين دارو، برايم مسجل شد که اين معجزه‌ي از سوي قرآن بود. 

يادآوري مي‌شود، قرار است يک شرکت داروسازي سوئيسي «داروي قرآن» را که بدون عوارض جانبي است و 99 درصد موثر بوده و به تاييد موسسات تحقيقاتي اروپا و آمريکا رسيده است، به توليد انبوه برساند.


برچست ها :
تعداد بازدید : 34
     

احادیث و کارآفرینی

تعداد نظرات : 0

پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏ آله :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة
بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت
 مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

 


برچست ها :
ادامه مطلب ...
تعداد بازدید : 70
     

درخواست وقت ملاقات حضوری جهت ارائه پروژه

تعداد نظرات : 0

ضمن عرض سلام  و ادب خدمت جناب مهندس پاکدلیان
بنده اصلان مدیر دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی
در ایمل 
pakdelian@gmail.com
درخواست خود را مطرح نموده ام، از شما خواهشمندم این درخواست را برسی نموده و در صورت امکان شماره تماس همراه خود را برای بنده ارسال نماید ، 
با تشکر فراوان از شما


برچست ها :
تعداد بازدید : 15