خبرگزاری آنا: کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، این تفاهم نامه  به منظور گسترش همکاری، تقویت مشارکت و استفاده بهینه از ظرفیتها و توانایی‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی طرفین و با هدف گسترش فرهنگ تعاون ،کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد  منعقد شد.

توسعه همکاری‌های دوجانبه فی‌مابین اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در امر توسعه تعاون  و کارآفرینی و اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانش‌آموختگان و دانشجویان و سایر افراد، توسعه فرهنگ تعاون وکارآفرینی در تمامی مراحل تحصیلی دانشجویان و در بین دانش‌آموختگان، حمایت از ایجاد و توسعه واحدهای فناوری  و مراکز رشد در قالب شرکتهای تعاونی و توانمندسازی دفاتر کارآفرینی دانشگاه‌ از اهداف این تفاهم نامه است .

تشکیل تعاونی‌های اشتغالزای دانشجویی و دانش آموختگان، اولویت قائل شدن و تخصیص تسهیلات و اعتبارات بصورت سرمایه ثابت و در گردش به شرکتهای تعاونی و سایر تشکل های اشتغالزای دانشجویی و متقاضیان خود اشتغالی و یا مشاغل خانگی، ارائه آموزش‌های لازم به مدیران و اعضای تعاونی‌های موضوع این تفاهم نامه و ... از تعهدات اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی در این تفاهم نامه است .

همچنین اولویت دادن در واگذاری تصدی‌گری‌های کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی به تعاونی ها بویژه تعاونی های دانشجویی و دانش آموختگان، دعوت از کارشناسان تعاون در برگزاری همایش ها، سمینارها و جلسات هم اندیشی با موضوعات اشتغال وکارآفرینی ، جذب سرمایه گذاران در تشکل های کارآفرینی دانشجویی و دانش آموختگان  با همکاری باشگاه کارآفرینی و ... از تعهدات کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 9 ومشهد در این تفاهم نامه است.

گفتنی است این تفاهم نامه دوساله ، توسط عباس پاکدلیان رئیس کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و محمود احمدی مدیر کل تعاون و کار رفاه اجتماعی خراسان رضوی به امضاء رسید.


برچست ها : ,,